Vydařený úvod sezony 2018 v Mostě

Již tradičně patřil první závodní víkend sezony Carbonia Cupu podniku na našem domácím okruhu v Mostě. Pro náš tým to zároveň bylo první otestování techniky po dlouhé zimní přestávce.

Změn se od loňského roku neudálo mnoho, i letos pokračujeme s osvědčenou technikou litrové formule Gloria C8F. Změnou nejzásadnější je nová značka pneumatik. Navzdory výborným vztahům s dodavatelem pneu Pirelli i skvělému fungování těchto gum jsme v rámci finančních úspor přešli ke značce Hankook. Podle dostupných informací měly být Hankooky při delší trvanlivosti výrazně pomalejší. Hned na úvod musíme ale vyjádřit naše velké překvapení a maximální spokojenost. V nejrychlejším kole jsme zaostali pouze o 0,2 s za loňským časem zajetým na Pirelli, nyní navíc s ne ideálně nastavenými převody. A i po 2 odjetých trénincích, kvalifikaci a závodu jsou pneumatiky stále ve výborném stavu. Pro hovoří i fakt, že je na všech závodech k dispozici kompletní servis a poradenství. O gumách máme na letošní rok jasno.

Volné tréninky byly především hledáním správného nastavení vozu. Přeci jen nové pneu mají jinou konstrukci, která vyžaduje poněkud odlišnou geometrii. Během tréninků nám bohužel odpadl největší loňský rival Filip Zelenský, jehož silná Dallara F3 vypověděla službu. Do společné kvalifikace a závodu skupin D (formule) a C1 (speciály Pacemaker a Performer) tak nastoupilo rovných 20 jezdců.

Kvalifikace se vyvíjela podle očekávání a spíše než zajíždění rychlých kol šlo o správné načasování a hledání volného místa v provozu. To se nakonec nepovedlo ideálně, předjíždění soupeře hned v první zatáčce stálo několik desetin, které ale nakonec na pořadí neměly vliv.

Autodrom Most 15. 4. 2018

Výsledky kvalifikace

1. Vladimír Netušil EFFECTIVE Racing Formula Renault 2.0 1:34,339
2. Honza Rieger Rieger Motorsport Gloria C8F 1:36,552
3. Petr Zelenka HKC Racing – LUTOPOL Formula Renault 2.0 1:38,350
4. Václav Laušman VETTE Group Formula Renault 2.0 1:39,573
5. Tim Rädlein (D) Rädlein Racing Formula Renault 2.0 1:42,817
6. Miroslav Petkov (BLR) Chabrmotorsport VanDiemen RF02 1:47,958

 

Pokud je Vám z výsledků povědomé jméno Tim Rädlein, pak vězte, že se jedná o účastníka někdejších prestižních závodů Interserie, které na mostecký autodrom v minulosti lákaly desetitisíce diváků.

Rozložení sil z kvalifikace už před závodem napovídalo, že se nebude jednat o žádné velké drama. Hlavním cílem bylo udržet do první zatáčky za sebou všechny dvoulitry, které mají technicky značně navrch a i přesto, že se nám daří zajíždět rychlejší časy, by vzhledem k našemu výkonovému handicapu bylo obtížné se prokousávat zpět dopředu.

O jediné vzrušení se postaral hned v první zatáčce Petr Zelenka, který z druhé řady prosvištěl skrz kačírek a jen tak tak, že se na výjezdu naše stroje neseznámily důvěrněji.

Autodrom Most 15. 4. 2018

Ve zbytku závodu, který byl zkrácen v důsledku dlouhého odklízení havarovaného vozu z předchozího klání a vyhlášce o omezení hluku, bylo důležité pošetřit techniku a dojet si pro svou porci bodů. V cíli jsme obsadili 2. místo v absolutní klasifikaci a 1. místo ve skupině D1.

Výsledky závodu

1. Vladimír Netušil EFFECTIVE Racing Formula Renault 2.0
2. Honza Rieger Rieger Motorsport Gloria C8F +22,267
3. Petr Zelenka HKC Racing – LUTOPOL Formula Renault 2.0 +44,074
4. Václav Laušman VETTE Group Formula Renault 2.0 +44,450
5. Tim Rädlein (DE) Rädlein Racing Formula Renault 2.0 + 1 kolo
6. Miroslav Petkov (BLR) Chabrmotorsport VanDiemen RF02 + 1 kolo

 

Seriál závodů se nyní přesune na 2 podniky do Maďarska, konkrétně 14. května 2018 na Pannoniaring, 3. podnik pak bude hostit 11. června 2018 okruh Formule 1 Hungaroring.

Děkujeme Vám všem, kteří nám se závoděním pomáháte.
PINC – nákladní doprava, LUTOPOL, Moster, MEDUNA vakuová kalírna, Tyrex, FRROD, iRacingNews