Na maďarském Pannoniaringu nejrychlejší ze všech

Po úvodním závodě v Mostě se mezinárodní seriál závodů Carbonia Cup přesunul o necelých 600 kilometrů na východ, konkrétně na maďarský Pannoniaring. Tato technická trať v sobě snoubí pomalé vracečky s velmi rychlými zatáčkami na srdce, kde ručička tachometru atakuje i dvousetkilometrovou hranici a kde boční přetížení dosahuje až 2,5 G.

Už první kola ve volných trénincích naznačovala slušný potenciál, změna nastavení oproti předchozímu podniku se projevila jako cesta správným směrem. Díky velkému náskoku před dalšími soupeři jsme si mohli dovolit luxus v podobě vynechání 3. tréninku a věnování se přípravě vozu na kvalifikaci.

 

V klání proti chronometru jsme sice neočekávali vylepšení loňského maxima, nicméně výdrž a stálá křivka výkonu pneumatik HANKOOK nás opět potěšila. Na sadě, jež odjela celý podnik v Mostě (včetně tréninků) a 2 volné tréninky zde, jsme oproti novým pneu zaostali pouze o půl vteřiny.

 Výsledky kvalifikace (TOP 6)

1. Honza Rieger Rieger Motorsport Gloria C8F 1:52,467
2. Petr Zelenka HKC Racing – LUTOPOL Formula Renault 2.0 1:56.978
3. Günter Weiß (D) ULFI-RENNTEAM Formula Renault 2.0 1:58.373
4. Miroslav Petkov (BLR) Chabrmotorsport VanDiemen RF02 2:04.455
5. Tobias Möhring (D) Möhring Motorsport Formula König 2:12.225
6. Matthias Stark (D) STARK motorsport Formula Renault 2.0 2:13.899

Do závodu jsme si kromě vítězství vytyčili ještě jeden cíl. V rámci každého podniku uděluje pořadatel trofej jezdci, který v závodě zajede absolutně nejrychlejší kolo bez ohledu na kategorii. Tento primát obvykle patří jezdcům s prototypy Performer a Pacemaker, kterým ale charakter zdejšího okruhu příliš nesedí, což značně zvýšilo naše šance. Již vloni nám trofej utekla o pouhou desetinu vteřiny, letos jsme byli odhodláni se o ni poprat znovu.

Závod sám o sobě nenabídl mnoho zajímavých momentů. Již po prvním kole se nám podařilo vypracovat náskok a ten pomalu zvyšovat až do samotného konce. Výsledkem pak bylo nejen vítězství stylem start – cíl, ale i krásný pohár za absolutně nejrychlejší kolo.

Výsledky závodu (TOP 6)

1. Honza Rieger Rieger Motorsport Gloria C8F 21:25.874
2. Günter Weiß (D) ULFI-RENNTEAM Formula Renault 2.0 +12.221
3. Petr Zelenka HKC Racing – LUTOPOL Formula Renault 2.0 +15.362
4. Tobias Möhring (D) Möhring Motorsport Formula König +1 kolo
5. Matthias Stark (D) STARK motorsport Formula Renault 2.0 +1 kolo
6. Jeanette Siegert (D) Team Siegert MT 77 + 2 kola

Další závod bude v termínu 11. června 2018 hostit okruh známý především ze seriálu závodů Formule 1 – maďarský Hungaroring.

Děkujeme Vám všem, kteří nám pomáháte jít stále dál, zejména panu Pincovi (PINC – nákladní doprava) a panu Polákovi (LUTOPOL) za významnou pomoc s dopravou na závody a také našim dalším partnerům MK-RACING – dodavatel pneu HANKOOK, Moster, MEDUNA vakuová kalírna, Tyrex, FRROD reklama a iRacingNews.