HOMÉR: Mostecký tým je v čele okruhových závodů Carbonia Cup

Další vítězství v závodech Carbonia Cup si na automobilovém okruhu v Mostě připsal ve středu tým Rieger Motorsport. Po čtyřech kolech série tak tento mostecký rodinný tým vede svou skupinu a má šanci získat potřetí za sebou titul šampiona. Kromě závodníků a milovníků motoristického sportu si ale den na autodromu užily i děti.

„Jsem maximálně spokojený. Neměli jsme žádné technické problémy a stálo při nás i štěstí. Oba naši největší soupeři udělali v hlavním závodě hned v první zatáčce chybu. Díky tomu jsem se krátce po startu dostal do vedení a stačilo ho už jen udržet,“ shrnuje dojmy ze závodu jezdec Honza Rieger. Společně se svým otcem Zdeňkem, který plní úlohu mechanika, jsou základem tohoto rodinného týmu z Mostu, jež se automobilovému sportu věnuje sedmnáct let. Poslední tři sezóny závodí s italským autem Gloria C8F v kategorii do 1000 ccm. Dvakrát už Honza Rieger mezinárodní okruhový seriál Carbonia Cup vyhrál. Teď tým čekají závody v Německu a na Slovensku a v říjnu velké finále na mosteckém autodromu. Tým Rieger Motorsport zatím průběžné pořadí vede a věří si i na třetí titul. „Trojice na špici naší kategorie je vyrovnaná. Máme sice nejslabší auto, ale doháníme to zkušenostmi i srdcem,“ říká Zdeněk Rieger. Rodina patří mezi skalní příznivce motoristického sportu. „Ctíme velkou motoristickou tradici na Mostecku. Je to srdeční záležitost,“ dodávají shodně otec se synem. Hlavními partnery týmu jsou firmy Lutopol a Pinc.

Právě firma Tomáše Pince se rozhodla využít závodní den na mosteckém autodromu ke zpestření prázdnin pro děti zaměstnanců partnerských firem. Děti si během dne vyzkoušely jízdu na motokárách, učily se bezpečnosti provozu na dopravním hřišti, prohlédly si závodní stáje a samozřejmě fandily při okruhových závodech „Chtěli jsme dětem představit motorismus, jeden z tradičních sportů Mostecka, a nechat je zažít závodní atmosféru,“ vysvětluje Tomáš Pinc.

Text: Kateřina Táborská